Zdravá maškrta – Ovocná koža

Túto zdravú chutnú maškrtku bez chémie a farbív si môžete urobiť poľahky doma počas sezóny, kedy už neviete, čo robiť s toľkým ovocím. Vyskúšajte, je famózna!

Ingrediencie:

cca 1 kg ovocia (môžu byť maliny, jahody, ríbezle, černice – samostatne, aj ich kombinácie)

2 banány na zahustenie (nie je podmienkou)

Postup:

1.

Rozmixujeme všetko ovocie, ak máme radi sladké, tak dochutíme podľa chuti trochou medu.

2.

Túto masu vylejeme a rovnomerne rozotrieme na plech vyslaný papierom na pečenie (nie príliš hrubá vrstva, aby sa nám nerobila koža dlho, stačí pol cm) a dáme sušiť počas horúceho slnečného dňa, buď von na slnko, alebo do rúry na 80 stupňov na cca 9 hodín (najlepšie na noc). Odporúčam ju prikryť sieťkou alebo inou ochranou, ktorá zabráni útoku mušiek 🙂

3.

Keď je koža napohľad stále lesklá, ale už na dotyk suchá, opatrne stiahneme z papiera (na začiatku si môžeme pomôcť nožom), potom to už ide hladko 🙂

4.

Kožu nastriháme alebo narežeme na tenké pásiky, ktoré zrolujeme a uložíme na suché miesto – napr. do sklenenej dózy, kde vydrží až 3 mesiace.

 

Ďalšie recepty na zdravé maškrty nájdete v mojom e-booku 20 zdravých receptov na sladké pečenie bez cukru.

Chcete sa naučiť variť zdravo aj takéto a iné dobroty? Radi by ste  pochopili princípy zdravého stravovania? Pozývam vás na Kurz varenia – jednodňovky alebo víkendovky, na ktorých zažijete vynikajúce jedlo, bohaté vedomosti a praktické zručnosti pre váš nový stravovací reštart 🙂