Ak sme kúpili banánov viac ako sme zvládli zjesť a sú viac hnedé ako žlté, tak ich pred vyhodením zachránim takto: ošúpem, vložím do dózy (buď celé alebo ich ešte rozpolím), dám zamraziť. Keď si o pár dní na ne spomeniem, alebo, ak príde deťom chuť na zmrzku, pripravím im túto zdravú pochúťku bez mlieka, cukru a vajec.
Ingrediencie:
banány
Postup:
Banány vložíte do mixéra (ja používam profesionálny mixér nakoľko zmrznuté banány nerozmixuje len tak hocičo)), pridáme mandle alebo orechy, strúhaný kokos, pravý vanilkový prášok, kokosové mlieko, pár kvapiek kokosového oleja. Dosladíme agáve sirupom alebo javorovým sirupom. Komu je ešte treba, tak domácim medíkom priamo od včelára.
Rozmixujeme, dáme zamraziť do nádobky na výrobu nanukov a deti sa budú zalizovať až za ušami 🙂
Ďalšie recepty na zdravé maškrty nájdete v mojom e-booku 20 zdravých receptov na sladké pečenie bez cukru.
Chcete sa naučiť variť zdravo aj takéto a iné dobroty? Radi by ste pochopili princípy zdravého stravovania? Pozývam vás na Kurz varenia – jednodňovky alebo víkendovky, na ktorých zažijete vynikajúce jedlo, bohaté vedomosti a praktické zručnosti pre váš nový stravovací reštart